Mateřství a moje já

Mateřství a moje já

Skupina pro ženy, které se staly matkami a mateřství jim zatřáslo se vším, co doposud znaly.

Setkání budou probíhat ve STŘEDU – další skupina startuje v lednu 2024.

Cítíte se vyčerpaná? Máte pocit, že už nemůžete dál a že všechny matky kolem Vás to zvládají mnohem líp? Přemýšlíte, co je s Vámi špatně a hlavně o sobě často pochybujete? Co se Vám narodilo dítě, tak s partnerem se všechno změnilo? Najednou jste na všechno sama a máte pocit, že on Vám nepomáhá, nerozumí, že každý jste jinde? Cítíte se osamělá a izolovaná? Nadechněte se a přijďte za námi. Tyhle pocity jsou běžné, lidské a u nás je místo přesně pro ně.
01.

Seznámení. Duševní hygiena a péče o sebe

Vytvoříme si náš vlastní bezpečný skupinový prostor, seznámíme se a zkusíme se uvolnit z každodenního shonu. Čas věnovaný jen Vám samotné, relaxaci a čerpání sil. Zkusíte, jak se o sebe starat, i když nemáte často čas se ani najíst.
02.

Ženství vnitřní a vnější

Setkání zaměřené na to, jak se naše ženství s mateřstvím mění. Jak se postavit k našemu tělu po porodu a jak vnímat mateřství jako transformační čas, který nás může přiblížit k sobě samým a ne izolovat.

03.

Moje dítě, moje pocity

Můžete přinášet všechny pocity spojené s mateřstvím. Těžší i lehčí. Budeme mluvit o velké emoční zátěži, kterou mateřství přináší a jak s námi hýbe.
04.

Mentální zátěž matek

Budeme si povídat o všem, čeho je na nás moc a jak to udělat, abychom si ulevily. Jak vysvětlit partnerovi a našemu okolí, co se s námi děje a komunikovat srozumitelně naše potřeby.
05.

Vztahy a jak s nimi zacházet? Komunikace s partnerem a okolím

Jak komunikovat, abychom se vzájemně (u)slyšeli? Jak mluvit srozumitelně o svých potřebách? Jak se nepřetěžovat a nezapomínat na sebe? Co ženy chtějí a muži potřebují slyšet?
06.

Identita a mateřství

“identity outside motherhood” Stačí Vám být aktuálně “jen” matka? Chcete pro sebe i něco víc? A cítíte se proto provinile? Dá se být zároveň matka, pečovat o ostatní, ale být i sama pro sebe? Na tyto otázky budeme každá hledat svoje vlastní odpovědi.
07.

Nároky, výkon a patriarchát

Na tomto setkání se zaměříme na témata související s ženskostí v mužském světě: Napadlo Vás někdy, že to mají ženy mnohem těžší než muži? Co všechno musí v mužském světě dělat, aby obstály? Jak nevyhořet pod tlakem a nároky na dokonalost? Jak ustát tlak okolí a žít v patriarchálně nastavené společnosti?

08.

Autenticita - být sama pro sebe i pro druhé

Máte pocit, že se sama sobě ztrácíte? Jako byste byla neviditelná? Stáváte se jen nástrojem pro uspokojování potřeb ostatních a nevíte, jak být zase sama sebou? Vzpomínáte, jaká jste byla před dětmi? Spolu zkusíme odpovědět na tyto a jim podobné otázky.

09.

Životní rovnováha

Pobavíme se o tom, co pro Vás znamená rovnováha, a jak se k ní dostat. A jde to vůbec?
10.

Shrnutí, uzavírání a ukončení

Připomeneme si vše, co ve Vás rezonovalo, co ještě chcete otevřít a postupně uzavřeme a zintegrujeme vše, co budete potřebovat.

Ukončovací letní prosecco party

Odlehčené neformální setkání plné dobrého jídla a pití, které bude zaměřené hlavně na odpočinek, povídání o tom, co jsme spolu zažily a integrování všeho, co je ještě potřeba zpracovat.